تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

به وب - بهترین وبسایت دانلود کتابهای صوتی و محصولات متنوع

دانلود کتابهای صوتی تاریخی، رمان ها و داستان های صوتی و اجناس و محصولات متنوع در www.BehWeb.ir (شما فقط در سایت به وب میتوانید پس از پرداخت هزینه، فایلهای کتابهای صوتی را در کامپیوتر و موبایل و ... ذخیره کنید و بدون مراجعه به سایت آنها را گوش کنید)


دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

دانلود کتاب صوتی خواجه تاجدار نوشته ژان گور


دانلود کتاب صوتی خواجه تاجدار نوشته ژان گور

دانلود کتاب صوتی خواجه تاجدار
نویسنده :
ژان گور
مترجم : ذبیح الله منصوری

زمان کلی این کتاب صوتی 38 ساعت می باشد و حجم فایلها در مجموع 509 مگابایت

از محاسن این کتاب صوتی این است که همه 38 ساعت آن به صورت 75 فایل مجزای صوتی نیم ساعته می باشد. شما می توانید یک یا دو فایل را امروز گوش کنید و فردا به سراغ فایل شماره بعدی بروید. به عنوان تجربه شخصی با کتابهای صوتی که کل کتاب در یک فایل 10 ساعته یا ساعات زیاد هستند مشکل دارم چون وقتی از یک قسمتی آنرا قطع می کنم چند روز بعد پیدا کردن دقیق آن زمان کتاب صوتی برایم مشکل است.

خواجه تاجدار رمانی تاریخی است که توسط ذبیح الله منصوری با ترجمه و اقتباس از نوشته ای که در مقدمه کتاب به فردی فرانسوی بنام ژان گور منتسب گردیده بدست آمده است.
این کتاب به رخدادهای تاریخی ایران از هنگام مرگ نادرشاه افشار تا پایان زندگی آقامحمدخان قاجار به دیدی داستانگونه و با اعمال متد داستان پردازی و بسط داستان توسط مترجم می‌پردازد.


کتاب خواجه تاجدار به رخدادهای تاریخی ایران از هنگام مرگ نادرشاه افشار در قوچان خراسان. تولد آقامحمدخان در استرآباد (گرگان امروزی) و پایان زندگی موسس سلسله قاجاریه در شوشی قفقازیه به صورت داستانی و با اعمال متد داستان پردازی و بسط داستان از سوی مترجم (نویسنده) می پردازد. داستان کتاب از شب تولد آغا محمد خان قاجار آغاز و با مرگ وی به پایان می‌رسد. در قسمتی از کتاب سه روایت مبنی بر اینکه چگونه آقا محمدخان قاجار را خواجه کردند را خواهید خواند. از دیگر روایات تکان دهنده ماجرای قتل عام و کور کردن مردم کرمان به دلیل حمایت از لطفعلی خان زند است که در جلد دوم کتاب به طور مفصل به آن پرداخته شده است.
ویژگی های کتاب :
در کتاب خواجه تاجدار ، نویسنده با استناد به اسناد و پژوهش های مورخین خارجی و داخلی، بررسی دقیق و جمع بندی آنها به همه ابهامات و سوالات علاقه مندان رویدادهای تاریخی در خصوص زندگی آقا محمدخان قاجار از جمله علت خواجه شدن، لئامت و خسیس بودن بیش از حد آقا محمدخان پاسخ داده است. دومین ویژگی کتاب حالت داستان گونه بودن آن است که باعث می شود مطالعه تاریخ برای مخاطب لذت بخش شود و کسالت بار نباشد. سومین ویژگی کتاب متن بسیار ساده و روان آن می باشد که به قدری کتاب را جذاب کرده که در خواننده کشش لازم را ایجاد می کند. البته نقدهای زیادی هم به بسیاری از وقایع و اغراق ها شده است که از حوصله این معرفی مختصر خارج است.

برشی از کتاب :
از سال ۱۲۰۰ هجری قمری که آقا محمدخان تهران را پایتخت کرد و در آنجا بر تخت نشست تا سال ۱۲۱۲ یا ۱۲۱۱ هجری قمری که در شهر شوشی واقع در قفقازیه کشته شد چند بار اتفاق افتاد که حاکمی را برای اداره امور یکی از ولایات ایران منصوب کرد و آن حاکم یاغی شد و آنهایی که بر آقامحمدخان می شوریدند فقط خواجگی وی را در نظر می گرفتند و از نبوغ و قوه کار او بی اطلاع بودند و فکر می کردند که چون آنها یک مرد عادی هستند و آقامحمدخان قاجار یک خواجه، می توانند بر وی غلبه کنند و سلطنت را از دستش بگیرند و خود پادشاه شوند. از جمله برادران آقا محمدخان بر او شوریدند و او یک برادر را کور کرد و سر از پیکر برادر دیگر جدا نمود.
تنها کسی که از نزدیکان و مقربان درجه اول آقا محمدخان به شمار می آمد و به او خیانت نکرد خانباباخان جهانبانی برادرزاده اش (فرزند جهانسوز شاه برادر آقامحمدخان) بود که به روایتی در سال ۱۲۰۰ هجری قمری در تهران نایب السلطنه شد ور دسال ۱۲۰۴ هجری قمری به سمت ولیعهد آقامحمدخان انتخاب گردید. جهانبانی که بعد باسم فتحعلیشاه پادشاه ایران شد هرگز از اجرای دستور آقامحمدخان قاجار تخلف نکرد و هیچگاه در صدد برنیامد که به او خیانت کند.


مبلغ قابل پرداخت 11,700 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۸ تیر ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 751

برچسب های مهم


مطالب تصادفی

 • دانلود تقویم نجومی سال 1401 منجم باشی
 • دانلود خلاصه کتاب رفتار سازمانی نوشته مورهد و گریفین (به صورت وورد با فرمت docx)
 • فیلم آموزش افزایش شانس ثبت نام خرید خودروهای بهمن موتور و سایر شرکت های خودروسازی
 • دانلود کتاب صوتی جنایت و مکافات نوشته فئودور داستایوفسکی
 • دانلود کتاب صوتی ابله نوشته فئودور داستایوفسکی
 • نقش و نگاره های میناکاری و تاریخچه آن
 • هفت گنج بزرگ دنیا که دیگر اثری از آنها نیست - سرزمین جواهرات در هند(7)
 • هفت گنج بزرگ دنیا که دیگر اثری از آنها نیست - گنج صندوق مقدس (6)
 • هفت گنج بزرگ دنیا که دیگر اثری از آنها نیست - گنج فرعون (5)
 • هفت گنج بزرگ دنیا که دیگر اثری از آنها نیست - گنج پرنده سیاه یا ریش سیاه(4)
 • تابلو فرش دستباف سبد گل عرضی با امضاء مرتضوی - چله ابریشم تبریز
 • دوربین شکاری کوچک تک چشمی تلسکوپی با بزرگنمایی 8 برابر (8×20)
 • گنجینه کتابهای صوتی تاریخی به زبان فارسی در 16 DVD
 • آموزش باغبانی و پرورش گل و گیاه آپارتمانی - 2DVD
 • آموزش تصویری و گام به گام تزیین، طراحی و چیدن سفره هفت سین

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "به وب - بهترین وبسایت دانلود کتابهای صوتی و محصولات متنوع" می باشد